
Zarządzanie projektami w dobie postępującej cyfryzacji i zwiększonego ryzyka
Ta publikacja, powstała w ramach działalności Centrum Logistyki i Innowacji, udowadnia, że prace dyplomowe mogą zyskać “drugie życie” , a studenci wraz z pracownikami naukowymi mogą napisać książkę dla innych studentów.
Monografia – jest efektem pracy naukowców (prof. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, prof. Beata Jamka, dr Michał Pienias) oraz dwojga studentów Uczelni, którzy dostosowali fragmenty swoich prac magisterskich pisanych pod opieką promotorską Redaktor Naukowej tej publikacji (Katarzyna Bartosiak, Mariusz Gorzycki).
Zagadnienia ujęte w monografii dotyczą zmian i innowacji dokonujących się w obszarze zarządzania projektami, które odgrywają coraz istotniejszą rolę w światowej gospodarce. Przy ich realizacji jest zatrudnionych blisko 90 milionów ludzi na świecie, a ich udział w dochodzie narodowym poszczególnych gospodarek systematycznie rośnie.
Monografia bardzo dobrze wpisuje się we współczesne wymagania w zakresie zarządzania projektami, działań interesariuszy oraz niezbędnych kompetencji w gospodarce cyfrowej. Podjęta problematyka jest ważna nie tylko dla podmiotów zarządzających projektami, przedsiębiorstw, ale również dla przedstawicieli nauki zajmujących się tymi zagadnieniami i studentów.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią opracowania w otwartym dostępie:

Cyfryzacja w zarządzaniu
Książka „Cyfryzacja w zarządzaniu” pod redakcją prof. UŁa dr hab. Aleksandry Laskowskiej-Rutkowskiej, powstała jako efekt konferencji „Cyfryzacja – perspektywa nauki i biznesu” zorganizowanej w 2019 roku w #Uczelni Łazarskiego przez #Centrum Logistyki i Innowacji.
Publikacja w sposób wyczerpujący i przejrzysty prezentuje istotne zagadnienia z obszaru zarządzania i cyfryzacji w kontekście aktualnych dynamicznie zachodzących przemian cywilizacyjnych i technologicznych. Omawiana problematyka skoncentrowana jest wokół kluczowego pojęcia - Gospodarka 4.0, jej elementów składowych oraz możliwości ich aplikacji. Publikacja stanowi oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące zarządzania w warunkach Gospodarki 4.0. Stanowi źródło wiedzy dla ośrodków akademickich, menedżerów oraz kadry zarządzającej szczebla lokalnego i centralnego administracji publicznej.

Koncepcja falowego rozwoju logistyki
Aleksandra Laskowska-Rutkowska, Koncepcja falowego rozwoju logistyki. Dyfuzja innowacji w łańcuchu dostaw, PTE, Szczecin, 2013 ( s.303).
Książka otrzymała nagrodę Leonardo 2014 i została uznana za najlepszą książkę o innowacjach logistycznych. Kapituła konkursowa dostrzegła innowacyjne podejście autorki do analizy procesów rozwoju logistyki, w tym szczególnie stymulacji procesów innowacyjnych. Podkreślono ważną rolę tej pozycji w promocji kreatywnego podejścia i analiz procesów logistycznych.
Pozycja stanowi interesujące i oryginalne opracowanie na temat innowacji w logistyce, które może mieć zastosowanie praktyczne. Występują w nim dwa wiodące wątki: dotyczący sposobu rozwoju logistyki oraz związany z innowacjami i ich dyfuzją i transferem w łańcuchu dostaw.
W książce zaproponowano m.in. nowatorską metodykę pomiaru efektywności dyfuzji innowacji w łańcuchu dostaw o charakterze aplikacyjnym oraz autorski model dyfuzji innowacji w łańcuchu dostaw.
Książkę można nabyć w: PTE, oddział Wojewódzki w Szczecinie, ul. Cukrowa 8, 71-004 Szczecin, tel. 91-444 31 33