Miło nam poinformować, że podobnie jak w ubiegłym roku, nasza Uczelnia znalazła się w gronie partnerów międzynarodowego sympozjum logistycznego, które odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r.
Ogłoszony przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów konkurs na LIDERA ZAKUPÓW – NAJLEPSZY PROJEKT 2022/2023 został rozstrzygnięty. W kapitule konkursu zasiadła prof. Uczelni Łazarskiego dr hab. Aleksandra Laskowska Rutkowska, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji.
data wydarzenia:
W dniach 8-9 czerwca 2023 r. w Mersin w Turcji odbędzie się sympozjum poświęcone zagadnieniom cyfryzacji, metaverse i zrównoważonego rozwoju. Uczelnia Łazarskiego reprezentowana przez prof. Aleksandrę Laskowską-Rutkowską, Dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji UŁa, jest jednym z jego organizatorów.
data wydarzenia:
Wykład gościnny Macieja Zaleskiego-Ejgierda, prezesa Procurence, nt. koncepcji zarządzania rynkiem dostaw w kontekście praktyk branżowych – 4 kwietnia na Uczelni Łazarskiego.
Dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego rozmawiała na temat wpływu realizowanych i planowanych inwestycji w zakresie transportu i logistyki na polską gospodarkę.
22 grudnia 2022 r. w ramach zajęć Logistyka organizowania imprez (specjalność TSL) gościliśmy prezesa firmy eventowej El Padre – Pana Sebastiana Oprządka.
Studenci Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego w ramach specjalności Transport Spedycja i Logistyka odbyli warsztaty praktyczne u polskiego operatora logistycznego Spedimex w trakcie wizyty studyjnej.
Podczas ostatniej Gali Logistyki została podsumowana 18. edycja konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji. Wśród członków Kapituły Konkursu znalazła się dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego.
Uprzejmie informujemy o opublikowaniu nakładem Oficyny Wydawniczej UŁa dwóch recenzowanych monografii naukowych: „Zarządzanie projektami w dobie postępującej cyfryzacji i zwiększonego ryzyka” pod redakcją naukową prof. Aleksandry Laskowskiej-Rutkowskiej (WEiZ) oraz „Prawne ograniczenia ponownego wykorzystywania informacji publicznej” autorstwa dr. Łukasza Nosarzewskiego (WPiA). Obie monografie zostały opublikowane w otwartym dostępie.
1 czerwca Centrum Logistyki i Innowacji Uczelni Łazarskiego oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania miały przyjemność gościć 50-osobową grupę młodzieży wraz z nauczycielami z Technikum w Mielcu, kształcącym w kierunku technik – logistyk i magazynier-logistyk.
Polska Grupa Farmaceutyczna nabyła 900 egzemplarzy książki „Cyfryzacja w zarządzaniu” dla uczestników konferencji „Hello Future " - dotyczącej cyfryzacji, zorganizowanej 13-14 maja br. w hotelu Narvil w Serocku. Uznanie praktycznej wartości publikacji naukowej przez wiodącą polską firmę farmaceutyczną utwierdza w zasadności współpracy nauki i biznesu dla obopólnych korzyści. Jest też dowodem na to, że cele strategiczne Centrum Logistyki i Innowacji UŁa - czyli koordynacja przepływu informacji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy uczelniami wyższymi, sektorem prywatnym, publicznym i instytucjami rządowymi, są realizowane.
Podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji 2019, największego spotkania branży logistycznej, w którym uczestniczą przedstawiciele najważniejszych firm z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej, ogłoszone zostały wyniki konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019
Projekt Smart Supply Solutions to trzy osoby, które połączyła Uczelnia Łazarskiego i wspólna pasja do innowacyjności i nieszablonowego podejścia do standardowych rozwiązań.
31 marca w Warszawie w Siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki odbyło się pierwsze spotkanie inicjujące program "Top Young 100".
8 grudnia 2016 roku w Warszawie odbędzie się XV Gala Logistyki, Transportu i Produkcji organizowana przez Wydawnictwo Eurologistics. Jest to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie przedstawicieli kadry zarządzającej czołowych firm logistycznych, transportowych i produkcyjnych.
14 kwietnia zajęcia studentów z logistyki i transportu w handlu międzynarodowym odbyły się w Centrum dystrybucji Action.
15 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 w Klubie Profesorskim Uczelni Łazarskiego odbyło się pierwsze spotkanie klubu dyskusyjnego Centrum Logistyki i Innowacji pt. "Nauczanie logistyki - perspektywa biznesu".
Znamy już zwycięzców konkursu Lider Zakupów 2015 organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki. Wśród członków kapituły konkursu zasiada prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji Uczelni Łazarskiego.
16-17 czerwca 2015 w Warszawie odbył się kongres Polsko-Czeskiego Forum Rozwoju Transportu. Uczelnia Łazarskiego objęła patronat nad wydarzeniem, a jednym z prelegentów była prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, wykładowca naszej uczelni.
W numerze 18/2015 tygodnika "Wprost" ukazał się artykuł "Ile innowacji w logistyce?", którego autorką jest prof. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, wykładowca Uczelni Łazarskiego.
Centrum Logistyki i Innowacji Uczelni Łazarskiego uczestniczy w międzynarodowym projekcie badawczym "Sherlock Holmes and Internet of things", którego celem jest poznanie wpływu inteligentnych przedmiotów na nasze życie.
29 września 2015 na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia gościła prof. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, która wyjaśniała, czym właściwie jest logistyka i jakie są perspektywy pracy w tej branży.
Nowo otwarte Centrum Logistyki i Innowacji pełni rolę centrum kontaktowego świata akademickiego z logistycznym światem biznesu oraz z organizacjami rządowymi. Zapraszamy chętne firmy do współpracy.
Celem Konkursu Leonardo 2014 jest popularyzacja publikacji na temat innowacji w transporcie, logistyce, infrastrukturze, energetyce, a także gospodarce niskoemisyjnej.